ordinace fotky 2

10. května 2008 v 15:00 |  ***Kecy a Drby***

Jiří Langmajer

Profesionál každým coulem
Herec Jiří Langmajer bude hrát v seriálu Ordinace v růžové zahradě! Přijal totiž roli MUDr. Hrušky, který nastoupí k primáři Mázlovi do nemocnice v Kamenici rovnou ze zahraniční stáže v Německu a hned první den se uvede jako profesně absolutní špička ve svém oboru. Stejně vysokou profesionalitu předvedl první natáčecí den i Jiří Langmajer, i když měl smůlovaté ráno. Nejdřív odbočil z pražského dálničního okruhu na jiném sjezdu, takže si cestu do ateliérů o dost prodloužil, a aby toho nebylo dost, při parkování v garážích pak ještě lehce škrábnul své auto. Nic z toho se však na jeho hereckém výkonu neprojevilo. "Nervózní jsem ale byl," přiznává herec. "Nejen kvůli těm nepříjemnostem, ale trochu také i kvůli tomu, že jsem nevěděl, jací lidé na mě budou na place čekat, jak mě přijmou." Ukázalo se však, že svět je malý a brzy po příchodu se už Jiří Langmajer vítal s hurónským ahój s asistentkami režiséra i hlavním kameramanem. "Na roli se moc těším, i když, jak to tak vypadá, zase jsem obsazen klasickým způsobem, jako do osmdesáti procent svých dosavadních rolí," reagoval Jiří Langmajer na charakteristiku dr. Hrušky, podle níž je to hejsek, hráč milující riziko, lovec žen, kariérista a když mu to přinese prospěch, trošičku i podrazák.
Obklopen odborníky
Jestli si někdy ve své bohaté herecké kariéře zahrál lékaře, na to si Jiří Langmajer už nevzpomíná, ale se skutečnými lékaři má prý jen ty nejlepší zkušenosti."Mívám problémy se zády, a tak jsem se obklopil odborníky, na které se můžu spolehnout," prozrazuje. "Mezi lékaři mám i dobré kamarády, které, jak doufám, nebudu hned tak potřebovat. Jeden je vynikající plastický chirurg a druhý je jedním z nejlepších neurochirurgů u nás. Pak mám ještě výbornou praktickou lékařku, která je navíc zajímavá tím, že běhá maratón." Seriálový MUDr. Hruška je však gynekolog, takže s případnými odbornými radami se Jiří Langmajer nejspíše obrátí na bratra své manželky, který je gynekologem. "Vedl porod naší starší dcery Terezy (16). Když si na to teď vzpomínám, bylo to vlastně jako v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vše se odehrávalo v malé porodnici v Rakovníku, tedy ve městě, které je podle mého názoru velké asi jako seriálová Kamenice. Já u toho tehdy nemohl být. Sloužil jsem na vojně a z kasáren mě za manželkou pustili až následující den. Ale příchod naší druhorozená dcery Julie (8) na svět jsem si už ujít nenechal. "
Odborné rady poskytují na place Jiřímu Langmajerovi i jeho herečtí kolegové. Například Petr Rychlý, který hraje primáře Čestmíra Mázla, ho učil jak správně zavazovat ústní roušku, aby lékaři při operaci nepadala.
MUDr. Jiřího Hrušku alias Jiřího Langmajera uvidí diváci poprvé v 38. dílu, který se bude vysílat 12. ledna 2006.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 arzenall arzenall | Web | 10. května 2008 v 15:00 | Reagovat

pls di na www.arzenall.blog.cz Dííky a sory za reklamu!

2 kiki kiki | Web | 10. května 2008 v 15:02 | Reagovat

Ajoj přijď pls na můj blog chtěla bych udělat new rekord v komentářích mno a kdyby to šlo tak i v návštěvnosti pls podpoř můj blog přijď a zanech po sobě nějakej ten komentář jakéhokoli druhu-reklama,buzerace,chvála atd. Předem ti děkuju

je tam bleskovka!!    ps.sry za reklamu!!!

3 nikisheek nikisheek | Web | 10. května 2008 v 15:03 | Reagovat

ajuuj máš mots hezu blog....esi ces tak se jukni na ten můjXD.......paap

4 Sindy* Sindy* | Web | 10. května 2008 v 15:04 | Reagovat

kraasny blog...a super design:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama